Co wpływa na jakość działania rolet antywłamaniowych?
Rolety zewnętrze to propozycje, które z roku na rok zyskują coraz większą popularność. I nic w tym dziwnego, bo ich innowacyjna forma wykazuje wiele zalet. Niektóre z nich to m.in. możliwość dokładniejszego kontrolowania ilości promieni słonecznych, opcja izolacji od ciekawskich spojrzeń sąsiadów i przechodniów, a także - co również bardzo ważne - atrakcyjność wizualna. Należy jednak sprostować jeden z najpopularniejszych mitów dotyczących tego typu rozwiązań.
Okazuje się bowiem, że nie każdy produkt określany, jako roleta zewnętrzna pełni funkcję antywłamaniową. Oczywiście solidna konstrukcja stanowi pewnego rodzaju zabezpieczenie przed nieproszonymi gośćmi. Jeśli jednak chcemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo i komfort, powinniśmy skorzystać z profesjonalnych i dedykowanych do tego zadania rolet antywłamaniowych. Poszczególne propozycje różnią się jednak swoimi parametrami i specyfiką. Właśnie dlatego w naszym artykule zastanowimy się, co wpływa na jakość ich działania.
Rolety antywłamaniowe a bezpieczeństwo
Rolety antywłamaniowe przypominają swoim wyglądem standardowe rolety zewnętrzne. Różnica, a jednocześnie cała magia, tkwi jednak w ich wnętrzu. W większości przypadków rolety antywłamaniowe posiadają specjalnie wzmocnioną aluminiową konstrukcję, która zapewnia nam maksymalną ochronę. O ich możliwościach decydują także prowadnice i profile odporne na działanie różnego typu narzędzi. Z kolei dzięki grubym, bo pięciomilimetrowym ścianom profili i starannie zaprojektowanej ściance dolnej, podważenie rolety i dostanie się do środka jest niemal niemożliwe.
Jak już wspomnieliśmy poszczególne modele rolet antywłamaniowych różnią się sposobem wykonania i ogólną specyfiką. Na rynku możemy znaleźć m.in. rolety antywłamaniowe sterowane ręcznie lub elektrycznie. Druga opcja wyróżnia się łatwą i szybą obsługą, ale też wyższą ceną. Ogromne znaczenie ma również tzw. skala skuteczności, według której oceniana jest jakość i działanie rolet. Skala ta mieści się w przedziale od RC1 do RC6, gdzie RC6 oznacza maksymalną ochronę. Tego typu propozycje zabezpieczają nas przed włamaniem przy użyciu łomu stalowego i innych narzędzi takich jak: śrubokręt, wbijaki, mały młotek, mechaniczna wiertarka, a nawet innych, wyspecjalizowanych pomocy.
Niezbędne uzupełnienie
Mimo swojej doskonałej jakości rolety antywłamaniowe wymagają regularnych przeglądów i - w zależności od potrzeb - systematycznych napraw. Jeśli okaże się, że w konstrukcji brakuje małych, ale ważnych elementów, takich jak wkładki boczne i bufory, skorzystaj z naszej oferty. Jako firma z dużym doświadczeniem proponujemy akcesoria do rolet, które sprawiają, że korzystanie z nich jest wygodne i efektywne. Tworzone przez nas elementy to wynik dużego doświadczenia w produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych o różnym zastosowaniu. Wszystkie nasze propozycje charakteryzują się dużą wytrzymałością i są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak wilgoć, skrajne temperatury, czy promieniowanie UV.